1. Anasayfa
 2. Haberler

X’in en büyük rakibi Threads, Türkiye’de kapatıldı

X’in en büyük rakibi Threads, Türkiye’de kapatıldı
0

X'in en büyük rakibi Threads, Türkiye'de kapatıldı

Meta’nın metin tabanlı sosyal medya platformu Threads, Türk Rekabet Kurumu’nun ara emrine uymak için bugünden itibaren Türkiye’de geçici olarak kapatıldı.

Meta’nın Twitter yani yeni adıyla X’e rakip olarak çıkardığı metin tabanlı Threads uygulaması bugünden itibaren Türkiye’de geçici olarak kapatıldı. META’dan yapılan açıklamada, Rekabet Kurumu’nun Threads ile Instagram arasında veri paylaşımını yasaklayan geçici bir tedbir kararı aldığı vurgulandı.

“GEÇİCİ OLARAK KAPAMAK DIŞINDA SEÇENEK YOK” Açıklamada, “Bu geçici tedbir kararına katılmamakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm hukuki şartlarına uyduğumuza inanıyoruz ve bu karara itiraz edeceğiz. Rekabet Kurumu’nun geçici tedbir kararı, bize Türkiye’de Threads’i geçici olarak durdurmak dışında hiçbir seçenek bırakmıyor. Rekabet Kurumu ile yapıcı bir şekilde iletişim kurmaya devam edeceğiz ve Threads’i Türkiye’deki insanlara mümkün olan en kısa sürede tekrar sunmayı umuyoruz” ifadelerine yer verildi. Türkiye’deki Threads kullanıcıları, profillerini silmeden dondurabilecek ya da profillerini tamamen silebilecek. Açıklamaya göre Threads Türkiye’ye döndüğü takdirde, profilini dondurmayı seçen kişilerin gönderileri ve başkalarıyla etkileşimleri tekrar görünür olacak.PROFİLİNİ DONDURANLAR GERİ DÖNEBİLECEK Profillerini donduran kişiler diledikleri zaman “Bilgilerini İndir” aracı üzerinden gönderilerini indirebilecek ve mevcut içeriklerini muhafaza edebilecek. Türkiye’de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer META hizmetleri ile diğer ülkelerde Threads kullanımı bundan etkilenmeyecek. Geçtiğimiz ay Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hakim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada uygulama için geçici tedbir kararı verilmişti.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir