1. Anasayfa
 2. Haberler

Uygulama renkleri değiştirilebilecek: iOS 18 hakkında tüm bilinenler

Uygulama renkleri değiştirilebilecek: iOS 18 hakkında tüm bilinenler
0

Uygulama renkleri değiştirilebilecek: iOS 18 hakkında tüm bilinenler

Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) ABD’li teknoloji devi iOS 18’in yeni özelliklerini tanıtmaya hazırlanıyor. Peki iOS 18 ne zaman çıkacak, yapay zeka özellikleri nasıl olacak? İşte WWDC 2024 öncesi tüm bilinenler.

Apple’ın düzenleyeceği WWDC etkinliğinde iOS 18 ile birlikte iPhone cihazlara gelecek yeni özellikleri kullanıcılara tanıtması bekleniyor.
İşte 10 Haziran’da düzenlenecek WWDC 2024 etkinliği öncesi iOS 18 hakkında tüm bilinenler;
Macrumors’un haberine göre, iOS 18 ile birlikte Siri’nin daha fazla konuşma etkileşimi ve proaktif zeka sağlayan gelişmiş doğal dil işleme ile önemli bir revizyondan geçmesi bekleniyor.
GELEN BİLDİRİMLERİ ÖZETLEYECEK
Görünüşe göre asistan, uygulamalar içindeki daha karmaşık görevleri anlayacak ve gerçekleştirecek. Bu görevler, notları klasörler arasında taşımak ve e-postaları silmekten makaleleri ve son bildirimleri özetlemeye kadar uzanıyor.
Spotlight aramasının da benzer geliştirmeler göreceği ve daha akıllı ve alakalı sonuçlar sağlamak için sistem genelindeki bilgilerle daha derinlemesine entegre olacağı iddia ediliyor.
iOS 18 ile birlikte çıkış yapması beklenen yapay zeka Mesajlar’da yanıtlar önerecek ve mesaj içeriğine göre özel emojiler oluşturacak.
Ayrıca Fotoğraflar uygulaması yapay zeka destekli rötuş araçları içerecek ve Apple Music otomatik olarak oluşturulan çalma listeleri ve daha yumuşak şarkı geçişleri sunacak.
iOS 18’in ayrıca daha özelleştirilebilir bir Ana Ekran sunması bekleniyor.
Kullanıcılar uygulama simgelerini ızgaranın herhangi bir yerine yerleştirme ve uygulama simge renklerini değiştirme özgürlüğüne sahip olacak.
iOS 18’in, iPhone XR ve iPhone XS kadar eski modeller de dahil olmak üzere iOS 17’yi destekleyen tüm iPhone’larla uyumlu olması bekleniyor.
iPhone 16 ile birlikte yeni işletim sistemi güncellemesinin Eylül ayında yapılması bekleniyor.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir