1. Anasayfa
 2. Haberler

TikTok siber saldırıları doğruladı

TikTok siber saldırıları doğruladı
0

TikTok siber saldırıları doğruladı

TikTok, aralarında Paris Hilton ve CNN’in de bulunduğu şirketleri ve ünlüleri hedef alan bir siber saldırıyla mücadele ettiğini doğruladı. Ancak, video paylaşım uygulaması, “çok sınırlı” sayıda hesabın tehlikeye girdiğini belirtti. Şirket, kullanıcıların hesaplarına geri erişim sağlamaları için çalıştığını ifade etti.

Çinli şirket ByteDance’in sahibi olduğu TikTok, ünlü şirketleri ve hesapları hedef alan bir siber saldırıyıla mücadele ettiklerini doğruladı.

Şirket saldırının detayları hakkında bilgi paylaşmadı, ancak TikTok sözcüsü, Paris Hilton’un hesabının hedef alındığını fakat tehlikeye girmediğini belirtti.

Hilton, TikTok’ta aktif bir kullanıcı olarak tanınıyor ve platformda 10 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Ancak, haber yayıncısı CNN’in hesabı tehlikeye girmiş durumda. TikTok, CNN ile yakın bir işbirliği içinde çalışarak hesap erişimini geri yüklemek ve güvenliği artırmak için önlemler aldıklarını belirtti.

ABD SEÇİM GÜNDEMİNDE TİKTOK 

Geçtiğimiz günlerde  ABD, TikTok’un ülkede yasaklanmasına yönelik yasa tasarısını onaylamıştı. 

Uygulama, ABD’de milyonlarca kullanıcıya sahip olmasına rağmen, kullanıcı verilerinin güvenliği ve Çin hükümeti ile olan bağlantıları konusunda sık sık eleştiriliyor.

Geçen hafta eski ABD başkanı Donald Trump, “Amerikan halkıyla doğrudan konuşmak için mevcut her aracı kullanacağını” söyleyerek, başkanlığı döneminde ulusal güvenlik gerekçesiyle yasaklamaya çalıştığı sosyal medya platformu TikTok’a katıldı.

Başkan Joe Biden ise TikTok’u yeniden seçim kampanyası için kullanıyor, ancak rakibinden daha az takipçiye sahip.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir