1. Anasayfa
 2. Haberler

Elon Musk Endonezya’da Starlink uydu internet hizmetini başlattı

Elon Musk Endonezya’da Starlink uydu internet hizmetini başlattı
0

Elon Musk Endonezya'da Starlink uydu internet hizmetini başlattı

Elon Musk’ın şirketi SpaceX, Endonezya’da internet erişimini artırmak için Starlink uydu hizmetini başlattıklarını duyurdu. Musk, Bali’de düzenlenen etkinlikte, Starlink’in 270 milyondan fazla kişiye hızlı internet sağlayacağını belirtti.

Elon Musk, şirketi SpaceX’in uydu internet hizmeti Starlink’i, takımadaların uzak bölgelerinde erişimi artırmak için Pazar günü Endonezya’da hizmete sunmaya başladı.

Reuters’ın haberine göre, milyarder sabah saatlerinde özel jetiyle Endonezya’nın tatil adası Bali’ye geldi ve ardından Denpasar eyaletinin başkentindeki bir toplum sağlığı merkezinin açılış törenine katıldı.

Endonezya’nın baş yatırım bakanı Luhut Binsar Pandjaitan havaalanında Musk ile bir araya geldi ve ikilinin Starlink’in açılışı da dahil olmak üzere birçok önemli işbirliğini görüşeceklerini söyledi.

Pandjaitan, Endonezya’nın üç saat diliminde yaşayan 270 milyondan fazla insana ev sahipliği yaptığını ve Starlink’in uzak bölgelerdeki insanların da kentsel bölgelerdekilerle aynı hızlı internetten yararlanmasını sağlayacağını söyledi.

“ÇOK HEYECANLIYIM”

Musk etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bağlanabilirliğin düşük olduğu yerlere bağlanabilirlik getireceğim için çok heyecanlıyım. İnternete erişiminiz varsa her şeyi öğrenebilirsiniz.” diye konuştu.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir