1. Anasayfa
 2. Haberler

Çin ve Kamboçya’dan ortak tatbikat: Robot köpek görücüye çıktı

Çin ve Kamboçya’dan ortak tatbikat: Robot köpek görücüye çıktı
0

Çin ve Kamboçya'dan ortak tatbikat: Robot köpek görücüye çıktı

Çin, Kamboçya ile ortak askeri tatbikat düzenledi. Tatbikatta Çin üretimi askeri robot köpekler de vardı. Üzerinde tüfek taşıyabilen köpekler askerler ile ortak tatbikatta yer aldı.

Çin, Kamboçya ile ortak askeri tatbikat düzenledi. Tatbikatta İleri geri hareket edip zıplayabilen ve üzerine yerleştirilen tüfekle ateş eden Çin’in yeni robot köpeği görücüye çıktı. Golden Dragon 2024 ismi verilen tatbikata, Çin üretimi robot köpekler damga vurdu. Askerler ile birlikte operasyonda yer alan köpek formundaki robotlar, operasyon senaryolarında en önde yer aldı. 15 kilogram ağırlığa sahip olan robot, 4 boyutlu geniş açılı algılama sistemine sahip.

“SALDIRILARDA KULLANILABİLİR”  50 kilogram ağırlığa sahip bir başka robot köpek ise, üzerine yerleştirilen tüfek ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Nişan alıp hedef vuran robotub şarjı 4 saat dayanıyor. Kamuoyunda Çin’in robot köpekleri, olası bir Tayvan işgalinde kullanabileceğini düşünenler var. Çin ve Amerika Birleşik Devletleri, robot teknolojisine ve yapay zeka destekli teknolojiye hakim olmak için yıllardır yarış içerisinde. Gelecekte robotların olası savaşlarda ön saflarda savaşacağına inanılıyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir