1. Anasayfa
 2. Haberler

Amerikan devi, Tesla’dan kovulan çalışanların peşinde

Amerikan devi, Tesla’dan kovulan çalışanların peşinde
0

Amerikan devi, Tesla'dan kovulan çalışanların peşinde

Tesla, geçen ay içinde üst düzey birçok yetkilinin de bulunduğu pek çok çalışanını işten çıkardı. Bu işten çıkarmaların ardından General Motors (GM) Tesla'nın eski çalışanlarının peşine düştü.

Tesla'nın sahibi Elon Musk, şirketin nisan ayında 140 bin kişilik küresel işgücünün yüzde 10'unu işten çıkaracağını duyurdu. Bu yaz için planlanan staj programları da ayrıca iptal edildi. General Motors Yetenek Kaynakları Stratejisti Laura del Amo, şirketin Tesla'nın yaklaşan yaz stajı grubunun bir parçası olarak pozisyonları iptal edilen yazılım öğrencilerini işe almakla ilgilendiğini duyurdu. Del Amo açıklamasında, "Otomotiv topluluğumuzun gücüne inanıyoruz ve çeşitli yetenekleri ekibimize entegre etme konusunda istekliyiz. Eğer şimdi yeni bir staj fırsatı arıyorsanız hadi iletişime geçelim" ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz hafta birçok öğrenci, Tesla'nın staj tekliflerini, pozisyonlarının başlamasından yalnızca haftalar önce iptal ettiğini açıkladı.

TESLA'DA İŞTEN ÇIKARMA SÜRECİ Tesla'nın CEO'su Elon Musk, yakın zamanda bir dizi işten çıkarma kararı aldı; en sonuncusu bu hafta meydana geldi ve şirketin yazılım, hizmet ve mühendislik departmanlarında çalışanları etkiledi. Elektrikli araç şarj ekibi de dahil olmak üzere şirketin diğer sektörlerinde de işten çıkarmalar yaşandı. Şarj ekibinden en az 500 kişinin pozisyonlarını kaybettiği düşünülüyor. İşten çıkarmaları açıklayan Musk, şirketi "yeniden organize etme zamanının" geldiğini söyledi ve bu hareketin her beş yılda bir tekrarlanacağını belirttiGM DAHA ÖNCE DE TESLA ÇALIŞANLARINI ALDI İşe alım duyurusuyla ilgili açıklama yapan bir sözcü, "Özellikle mühendislik, yazılım geliştirme ve elektrifikasyon gibi alanlarda her zaman yeni yetenekler arıyoruz. Stajyer programlarımıza başvuranları memnuniyetle karşılıyoruz. GM bir kariyere başlamak için harika bir yer" dedi. GM'nin daha önce de eski Tesla çalışanlarını işe aldığı biliniyor. Şubatta Detroit merkezli şirket, Tesla'nın eski yöneticisi Kurt Kelty'yi batarya teknolojisinden sorumlu başkan yardımcısı olarak kadrosuna katmıştı. Bir ay sonra da Tesla'nın Austin Gigafactory'sinin eski başkan yardımcısı J.P. Clausen'ı işe almıştı.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir