1. Anasayfa
 2. Haberler

Elon Musk hakkında yeni iddia: Çalışanından çocuk yapmasını istemiş

Elon Musk hakkında yeni iddia: Çalışanından çocuk yapmasını istemiş
0

Elon Musk hakkında yeni iddia: Çalışanından çocuk yapmasını istemiş

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu dünyaca ünlü milyarder Elon Musk hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. The Wall Street Journal’ın haberine göre Elon Musk’ın SpaceX’te çalışan stajyerle cinsel ilişki yaşadığı, bir çalışanından da kendisiyle birlikte bir bebek yapmasını istediği aktarıldı.

209 Milyar doları geçen servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk yaptığı çalışmalar ve özel hayatıyla sık sık gündeme geliyor.
Evliliklerinden ve hayatına giren çeşitli kadınlardan toplamda 11 çocuk sahibi olan iş adamı hakkında The Wall Street Journal’da yeni bir haber yayımlandı.  Çalışanlarıyla olan ilişkileri hakkında olan habere göre Musk için 11 çocuk yeterli olmadı.
Haberde Musk’ın şirketinde çalışan bir stajyeriyle ilişki kurduğu, buna ek olarak bir başka çalışanından da kendisiyle birlikte bir bebek yapmasını istediği iddia edildi.
Kendisinden çocuk sahibi olmasını istediği kadının teklifi reddetmesi üzerine ise Musk’ın çalışan kadının maaşına zam yapmayı reddettiği ve performansından şikâyet ettiği söylendi.
Haberde SpaceX’te stajyer olarak başlayan ve Elon Musk ile ilişki yaşayan kadının daha sonra yönetici ekibine dahil edildiği de aktarılıyor.
Musk’ın şirketindeki bazı kadın çalışanlar, teknoloji milyarderinin kendilerine aşırı ilgi gösterdiğini ve bazıları Elon Musk tarafından takip edildiklerini söyledi.
Bu iddialara ilk kez gündeme gelmeyen Elon Musk, 2022 yılında kurduğu havacılık şirketi SpaceX için çalışan bir uçuş görevlisine cinsel organı göstermekle suçlanmış ve çalışana egzotik bir masaj karşılığında at satın almayı teklif ettiği iddia edilmişti.
Daha sonra aynı yıl, şirketlerinde yöneticilik yapan bir kadından ikiz bebeği olduğunun ortaya çıkmasının ardından doğum oranlarının artması için eliMden geleni yapıyorum açıklaması yapmıştı.
Bu olaylardan sonra SpaceX’ten kovulan 8 kişi, “çalışma ortamını eleştirdikleri” gerekçesiyle işten çıkarıldıkları iddiasıyla şirketin sahibi Elon Musk’a dava açtı.
Konuyla ilgili Elon Musk’tan bir açıklama gelmedi, ancak SpaceX’in başkanı ve operasyon direktörü Gwyenne Shotwell ise hikayenin yanlış aktarılığını söyledi. Haber sahibi Wall Street Journal ise ellerinde mesajlar, e-postalar, ve 48 kişiyle yapılan röportajlar sonucunda yayımladıkları haberin kaynaklarının güçlü olduğunu belirtti
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir