1. Anasayfa
 2. Haberler

BM Genel Kurulu, Çin’in yapay zeka önerisini kabul etti

BM Genel Kurulu, Çin’in yapay zeka önerisini kabul etti
0

BM Genel Kurulu, Çin'in yapay zeka önerisini kabul etti

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Çin’in BM Temsilcisi Fu Cong’un önerdiği taslağı kabul ederek yapay zeka kapasitesinin geliştirilmesi için uluslararası işbirliğini güçlendirme kararı aldı.

BM Genel Kurulu, yapay zeka kapasitesinin geliştirilmesi konusunda uluslararası işbirliğinin güçlendirilmesi ve açık, adil ve ayrımcı olmayan bir iş ortamının savunulması amacıyla Çin tarafından önerilen bir kararı kabul etti. Çin’in BM Daimi Temsilcisi Fu Cong, yapay zeka teknolojisinin küresel olarak hızla geliştiğini, ancak özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki çoğu insanın henüz buna gerçek anlamda erişemediğini veya bundan faydalanamadığını söyledi.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI Yapay zeka teknolojisinin eşit şekilde geliştirilmesi ve kullanılması ve faydalarının paylaşılması için yapay zeka konusunda uluslararası işbirliğinin güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

140’TAN FAZLA ÜLKE DESTEK VERDİ

Karar tasarısına, ABD’nin de aralarında bulunduğu 140’tan fazla ülke destek verdi.

ABD VE ÇİN’DEN YAPAY ZEKA ZİRVESİ “ABD’nin tüm bu süreçte oynadığı olumlu rolü çok takdir ediyoruz. Çin, yapay zeka konusunda ABD ile birlikte çalışmaya hazırdır.” diyen Fu, kararın kabul edilmesinin ardından Çin ve ABD’den üst düzey yetkililerin yapay zeka konusunda görüşmelerde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

© Copyright 2023 Pandermos Bilişim Ltd. Tüm Hakları Saklıdır

Yazarın Profili
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir